جدیدترین مطالب
مطالب برگزیده
کد خبر: ۵۱۷۷
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ایسلند کشور فوق‌العاده زیبایی است. البته بخش اعظم آن به دلیل صخره های گدازه‌ای، چشمه های آب داغ، آبشارهای سربه فلک کشیده، زمین های پوشیده از خزه، یخچال های طبیعی و حتی کوه های آتشفشانی غیرقابل سکونت است.
ایسلند کشور فوق‌العاده زیبایی است. البته بخش اعظم آن به دلیل صخره های گدازه‌ای، چشمه های آب داغ، آبشارهای سربه فلک کشیده، زمین های پوشیده از خزه، یخچال های طبیعی و حتی کوه های آتشفشانی غیرقابل سکونت است. اما همین طبیعت بکر، آن را به یکی از زیباترین بخش های زمین تبدیل کرده است. 

مجله اینترنتی وبگردی

بسیاری از افرادی که به این کشور سفر می کنند، آن را به سیاره های دیگر نسبت می دهند. به قدری طبیعت متفاوت و جالبی دارد که نمی توانید تصور کنید، اینجا «زمین» است. ایسلند برای هیجان‌دوست‌ها بهترین مقصد سفر است. در اینجا می توانید انواع تفریحات دوست داشتنی همانند غواصی بین دو قاره، پیاده‌روی در زمین های آتشفشانی، رفتن به قلب یخچال یا لم دادن در آبگرم های طبیعی و معدنی را تجربه کنید. 

مجله اینترنتی وبگردی

در ادامه می توانید تصاویر زیبایی از ایسلند را ببینید که حسابی آدم را هوس می اندازد تا به آنجا سفر کند و از نزدیک جاذبه های آن را ببیند.  پیش از تماشای تصاویر، بد نیست کمی با ایسلند آشنا شوید. 

جمهوری ایسلند شمالی‌ترین کشور اروپا و کشوری جزیره‌ای در شمال اقیانوس اطلس است. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن ریکیاویک و جمعیت این کشور ۳۲۰ هزار نفر است. ایسلند که تا قرن بیستم از فقیرترین کشورهای جهان بود در سال‌های پس از جنگ جهانی دوم با صنعتی کردن ماهیگیری خود و دریافت کمک از طرح مارشال به رفاه دست یافت و توانست در دههٔ ۱۹۹۰ به یکی از مرفه‌ترین کشورهای جهان تبدیل شود و حتی در سال از لحاظ شاخص توسعه انسانی در سال ۲۰۰۵ رتبهٔ اول را در میان کشورهای جهان به‌دست آورد.

مجله اینترنتی وبگردی

مساحت ایسلند بیش از یکصد هزار کیلومتر مربع است و کناره‌های حاشیه‌ای جزیره در جنوب غرب جزیره ایسلند، دوسوم جمعیت این کشور را در خود جای داده‌است. زمین این کشور از نظر آتشفشانی و زمین‌شناختی فعال است و در آن آبفشان‌های بسیار یافت می‌شود و انرژی زمین‌گرمایی نیز در بسیاری از نقاط آن در دسترس است.

منطقه ایسلند که کمی پایین‌تر از مدار قطبی واقع شده آب‌وهوای سرد و قطبی دارد ولی حضور جبهه‌هایی از هوای معتدل از سرمای شدید این جزیره کاسته است. منطقه داخلی جزیره بیشتر از فلاتی تشکیل شده که با ماسه‌زارها، کوه‌ها و یخچال‌ها پوشیده شده‌است. شمار زیادی از رودخانه‌هایی که از این یخچال‌ها سرچشمه می‌گیرند نیز با گذر از زمین‌های پست‌تر به سوی دریا سرازیر می‌شوند.

مجله اینترنتی وبگردی


مجله اینترنتی وبگردی


مجله اینترنتی وبگردی


مجله اینترنتی وبگردی


مجله اینترنتی وبگردی


مجله اینترنتی وبگردی


مجله اینترنتی وبگردی


مجله اینترنتی وبگردی


مجله اینترنتی وبگردیمجله اینترنتی وبگردیمجله اینترنتی وبگردیمجله اینترنتی وبگردیمجله اینترنتی وبگردیمجله اینترنتی وبگردی


مجله اینترنتی وبگردی

منبع:برترین ها
برچسب ها: سفر ، ایسلند ، جذاب ، زیبایی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نیازمندیها
چرخ گوشت سه کاره افرا
چرخ گوشت ، آبلیمو گیر و آبغوره گیر را همزمان در یک دستگاه داشته باشید.