جدیدترین مطالب
مطالب برگزیده
کد خبر: ۵۷۶۱
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
برخلاف ماشین‌لباسشویی‌های متداول که برای هربار استفاده 102 لیتر آب استفاده می‌کنند، در این دستگاه کوچک تنها از 10 لیتر آب استفاده می‌شود.
محققان کانادایی دستگاه کوچکی طراحی کرده‌اند که امکان شست و شوی سریع حجم محدودی از لباس‌ها را با مصرف تنها 10 لیتر آب فراهم می‌کند.

به گزارش مجله اینترنتی وبگردی به نقل از ایسنا، دستگاه هفت کیلوگرمی Drumi به ارتفاع 55 سانتی‌متر، در مدت پنج دقیقه می‌تواند حدود 2.5 کیلوگرم لباس، معادل شش تا هفت تکه لباس را بشوید.

مجله اینترنتی وبگردی

برخلاف ماشین‌لباسشویی‌های متداول که برای هربار استفاده 102 لیتر آب استفاده می‌کنند، در این دستگاه کوچک تنها از 10 لیتر آب استفاده می‌شود.

یک درپوش پلاستیکی بر روی ساختار گنبدی‌شکل بالای دستگاه تعبیه شده است که با برداشتن آن، لباس‌ها درون محفظه مخصوص قرار می‌گیرند. با افزودن پنج لیتر آب، ماده شوینده و فشار دادن پدال زیر دستگاه، مرحله نخست شست و شو بمدت دو دقیقه انجام می‌شود.

در این مرحله باید آب‌کف از دستگاه خارج شده و پنج لیتر آب دیگر افزوده شود؛ مجددا پدال برای دو دقیقه دیگر فشار داده می‌شود. در مرحله آخر آب بطور کامل تخلیه شده و برای یک دقیقه دستگاه در حالت چرخش و آبگیری قرار می‌گیرد.

این دستگاه کوچک نمی‌تواند جایگزین ماشین‌لباسشویی باشد، اما برای آپارتمان‌های کوچک یا شست و شوی مداوم لباس نوزادان بسیار مناسب است.

دستگاه Drumi از اوایل تابستان با قیمت 130 دلار به بازار عرضه خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نیازمندیها
چرخ گوشت سه کاره افرا
چرخ گوشت ، آبلیمو گیر و آبغوره گیر را همزمان در یک دستگاه داشته باشید.