جدیدترین مطالب
مطالب برگزیده
کد خبر: ۵۸۱۷
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عضو هیات امنای انجمن بیماران کلیوی خبر داد:
عضو هیات امنای انجمن بیماران کلیوی کشور از اخراج ناباورانه و غیرقانونی یک کودک پیوند کلیه از مدرسه بشدت انتقاد کرد و خواستار رسیدگی فوری مسئولان مربوطه به این ماجرا شد.
داریوش آرمان روز چهارشنبه در گفت و گو با حوزه بهداشت و درمان گروه اجتماعی ایرنا اظهار داشت: دختر هشت ساله ای به نام شکیلا رخشانی پس از تحمل دو سال درد و رنج دیالیز به تازگی با حمایت های انجمن بیماران کلیوی پیوند کلیه شده است.

 این در حالی است که پزشک معالج وی اعلام کرده که دوران نقاهت شکیلا تمام شده است و این دانش آموز برای ادامه زندگی معمولی هیچ مشکلی ندارد.

آرمان افزود: متاسفانه مسولان مدرسه قیام واقع در کریم آباد کهریزک به رغم حضور چند روزه دانش آموز پیوند کلیه ای در کلاس اول به والدین وی اعلام کرده اند به هیچ عنوان حاضر به پذیرش این دانش آموز نیستند.

وی ادامه داد : آنها (مسئولان مدرسه ) در پاسخ به اعتراض های مادر دختر کوچولو گفته اند ؛از آنجا که نگران پس زدن پیوند کلیه شکیلا هستند !
به همین خاطر از پذیرش او در مدرسه خودداری کرده اند و به هیچ عنوان نیز حاضر نیستند او را بپذیرند. 

معاون ارتباطات و امور بین الملل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران تصریح کرد : بدون شک این اتفاق غم انگیز نقض حقوق شهروندی یک کودک ایرانی است.ضمن اینکه او به هیچ بیماری مسری، عفونی یا واگیردار مبتلا نیست.

آرمان ادامه داد : به همین خاطر نیز از مسولان آموزش و پرورش استان تهران انتظار داریم هر چه زودتر شرایط بازگشت این دختر بچه را به پشت میز مدرسه فراهم کنند ؛ چرا که در غیر این صورت به طور قطع این دانش آموز و خانواده اش با مشکلات شدید روحی و روانی روبرو خواهند بود .
حتی ممکن است به خاطر مشکلات روحی ، کلیه پیوندی دختر کوچولو نیز از کار افتاده و او دوباره به چرخه دیالیز بازگردد که وقوع این اتفاق بسیار خطرناک خواهد بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نیازمندیها
چرخ گوشت سه کاره افرا
چرخ گوشت ، آبلیمو گیر و آبغوره گیر را همزمان در یک دستگاه داشته باشید.