جدیدترین مطالب
مطالب برگزیده
کد خبر: ۵۸۴۴
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سفر همیشه خوب است و روح آدم را تازه میکند، به خصوص درفصل بهار که همه جا پر است از گل های زیبا و رنگارنگ. در اردیبهشت ماه بعضی نقاط ایران بسیار دیدنی میشوند، در ادامه برایتان ۵ مقصد ایرانگردی آورده ایم که اردیبهشت ماه به آنها سفر کنید.
1 . دشت لار

۵ سفر یک روزه پیشنهادی برای ماه اردیبهشت

دشت لار در کوهپایه ی قله ی دماوند واقع شده است. گیاهان دشت لار و بلندی های دربرگیرنده آن، گوناگونی چشمگیری دارند. شماری از این گیاهان خوراکی و دارویی است که در اردیبهشت ماه دوستداران سبزی چین را فرامیخواند. گون، خرگوشک، آویشن، پیازک، قارچ وحشی، کاسنی، گلپر، شیرین بیان، باریجه، چای کوهی، بارهنگ و والک نمونه هایی از گیاهان دشت لار است. زنبق وحشی بنفش و ارغوانی و مرغک و گل زرد و شقایق دشت لار را در بهار رنگارنگ کرده و زیبایی آن دوچندان میشود. (منبع عکس)

دسترسی به پارک لار از راه زیر میتواند صورت بگیرد:

این مسیر از جاده آبعلی (تهران به سمت آمل) در داخل شهر پلور منشعب میشود. این مسیر از سه راهی پلور تا پست ورودی پاسگاه محیط بانی امتداد یافته و دسترسی به پارک ملی لار را از طریق جاده ی آسفالته ممکن میسازد.

 

2 . دشت لاله های واژگون گلستان کوه خوانسار

 ۵ سفر یک روزه پیشنهادی برای ماه اردیبهشت

دامنه های گلستان کوه خوانسار صاحب یکی از دشت های زیبا و منحصربه فرد پوشیده از لاله های واژگون است. این منطقه ی طبیعی در فصل بهار مملو از لاله های سرخگون میشود. عمر این گلها بسیار کوتاه است و گلدهی آن از اوایل اردیبهشت آغاز و تا اواخر همین ماه پایان میپذیرد. گلستانکوه علاوه بر منطقه ی گردشگری، منطقه تحقیقاتی در زمینه گیاهشناسی و گیاهان دارویی نیز به کار میرود.

مسیر دسترسی به این دشت:

از تهران بعد از سه راه سلفچگان، به سمت گلپایگان ادامه مسیر دهید تا به خوانسار برسید. با طی ۱۵کیلومتر به روستای دره بید میرسید. از اینجا به بعد با دیدن گل های لاله ی واژگون مسیر را ادامه دهید.

 

3 . دشت دریاسر

 ۵ سفر یک روزه پیشنهادی برای ماه اردیبهشت

سطح این دشت که در شهرستان تنکابن قرار دارد در فصل بهار به خصوص اردیبهشت ماه پر از گلهای زرد رنگی میشود که درمیان چمن های سبز چشم هر بیننده ای را به خود خیره میکنند. ده ها چشمه ی زیبا نیز در کف این دشت وجود دارند و این مکان در بین ۴کوه محصور شده است. این دشت به بهشت اردیبهشت ایران معروف است. (منبع عکس)

مسیر دسترسی به دشت دریاسر:

برای رفتن به این مکان زیبا باید به شهرستان تنکابن در غرب استان مازندران بروید، با طی مسیری در جاده به دوراهی ای بنام دوراهی امامزاده قاسم میرسید. درسمت چپ جاده مسیری به سمت دره میرود که انتهای آن به روستای عسل محله میرسد. سپس با حدود ۱ساعت پیاده روی به بهشت زیبایی میرسید که خستگی تان را از بین میبرد.

 

4 . آبشار ورزان

۵ سفر یک روزه پیشنهادی برای ماه اردیبهشت

آبشار ورزان در استان گیلان قرار دارد. آب رودخانه ی ورزان یکی از شاخه های اصلی رودخانه لیساراست که از چشمه های ییلاق سرچشمه گرفته و در مسیر خود هنگام ریزش از صخره های عظیم ورزان آبشاری دیدنی که ارتفاع آن بیش از ۳۰متر است را تشکیل میدهد. در این منطقه در فصل بهار شقایق شکوفه میزند و آبشار به پرآب ترین زمان خود میرسد. (منبع عکس)

مسیر دسترسی به آبشار ورزان:

در جاده کرج-چالوس از محلی به نام پل خواب، یک راه فرعی جدا میشود که پس از گذشت هفت کیلومتر به روستای ورزن میرسد. جاده روستا پرپیچ و خم است ولی مناظر بسیار سرسبزی دارد و به فاصله ی کمی از روستا در داخل دره ای نسبتا عمیق، آبشار ورزان نمایان میشود.

 

5 . دریاچه  مارمیشو

۵ سفر یک روزه پیشنهادی برای ماه اردیبهشت

دریاچه ی مارمیشو در استان آذربایجان غربی واقع است. مسافت زیاد این دریاچه از ارومیه باعث شده که هنوز هم طبیعت آن بکر باقی بماند. این دریاچه که در مسیر رودخانه ای پرآب قرار گرفته در فصل بهار دارای پوشش گیاهی بسیار متنوعی است. دور دریاچه پر از درختان بید است و اطراف آن به وفور درختان بلوط، بنه، گلابی، زالزالک، بادام، صنوبر و سایر درختچه ها یافت میشوند. حیات جانوری آن نیز خرس، روباه، گرگ و خرگوش است. ضمن اینکه این دریاچه پراز ماهی قزل آلاست.

زیباترین ماه این دریاچه اردیبهشت می باشد.

مسیر دسترسی به دریاچه مارمیشو:

برای دیدن مارمیشو باید ۴۵کیلومتر از غرب ارومیه فاصله بگیرید. کمی بالاتر از موانا یک دوراهی است که از کنار رودخانه بسیار زیبای نازلوچای شما را به سمت روستای مارمیشو هدایت میکند. بعداز گذشتن از زیارتگاه پیر خراسانی و پاسگاه ایست بازرسی و در ادامه یک مسیر زیبا و سنگلاخی، دریاچه ی مارمیشو ظاهر میشود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نیازمندیها
چرخ گوشت سه کاره افرا
چرخ گوشت ، آبلیمو گیر و آبغوره گیر را همزمان در یک دستگاه داشته باشید.