جدیدترین مطالب
مطالب برگزیده
کد خبر: ۵۸۹۴
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در دوم ماه مه سال 1945، پس از پایان یکی از مرگبارترین نبردهای تاریخ بشر، از برلین پایتخت رایش سوم، چیزی جز مشتی خرابه باقی نمانده بود؛ شهری با خیابان‌های ویران، بدون برق و گاز و با نزاع هر روزه مردمانش بر سر غذا. شهر را سکوتی دل‌خراش در بر گرفته بود.
نیکو: در دوم ماه مه سال 1945، پس از پایان یکی از مرگبارترین نبردهای تاریخ بشر، از برلین پایتخت رایش سوم، چیزی جز مشتی خرابه باقی نمانده بود؛ شهری با خیابان‌های ویران، بدون برق و گاز و با نزاع هر روزه مردمانش بر سر غذا. شهر را سکوتی دل‌خراش در بر گرفته بود.

در هفتادمین سالگرد جنگ برلین، «فابریتزیو بنش»، عکاس رویترز، برای یافتن عکس‌هایی از برلین قبل و بعد از جنگ، به سراغ موزه تاریخ نظامی شهر درسدن رفته است. بنش توانست عکس‌هایی از گئورگی سامسونف، یکی از اعضای ارتش شوروی را بیابد که پس از ورود به برلین از شهر گرفته بود.

آن‌طور که بنش می‌گوید، در این مسیر با سؤال‌های بسیاری روبه‌رو بود: "این عکس‌ها کجا گرفته شده‌اند؟ این ساختمان‌ها، مناظر و خیابان‌ها هنوز وجود دارند؟ عکاس برای گرفتن آن‌ها کجا ایستاده بود؟ آیا این تصاویر می‌توانند دوباره خلق شوند تا از تغییر منطقه در طی این سال‌ها پرده بردارند؟ عکس‌های سامسونف چیزی از جغرافیای شهر نمی‌گویند. بنابراین من باید راهی می‌یافتم تا ببینم خیابان‌های بمب زده برلین اکنون کجا قرار گرفته‌اند.”
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نیازمندیها
چرخ گوشت سه کاره افرا
چرخ گوشت ، آبلیمو گیر و آبغوره گیر را همزمان در یک دستگاه داشته باشید.