رکورد تاریخی موش‌های مرضیه برومند
رکورد تاریخی موش‌های مرضیه برومند
9.5 میلیارد تومان رکورد تاریخی موشهای مرضیه برومند ، "چ"شش میلیارد هزینه کرد،2میلیارد فروخت . "معراجی ها"یک میلیارد خرج کرد،5 میلیارد فروخت.
اكبر آقا آکتور سینما، مرد هزار چهره
اكبر آقا آکتور سینما، مرد هزار چهره
اکبر عبدی فعالیت هنری خود را از تلویزیون شروع کرد و خیلی زود محبوب شد و استعدادهایش را به رخ همگان کشید. وی بیشتر در نقش‌های کمدی بازی می‌کند و فیزیک بدنی خاصی دارد و صورت وی، امکان گریم شدید و ساختن چهره‌های گوناگون، مانند نوجوانان و زنان را به وی می‌دهد.
نهایت قدرت یک گریمور چهره
نهایت قدرت یک گریمور چهره
برای بازی در هر نقش یک بازیگر باید گریم شود تا به آنچه کارگردان می خواهد برسد. بسیاری از گریمورها می توانند انسان ها را به فردی دیگر تبدیل کنند اما نهایت کار یک گریمور روی صورت خودش چه می تواند باشد؟
مهر ورود ممنوع بر ترانه های اجتماعی
مهر ورود ممنوع بر ترانه های اجتماعی
کاکایی معتقد است، ترانه‌های اجتماعی به‌شدت ممیزی می‌شوند و از ترانه‌های عاشقانه‌ هم کلمه‌هایی چون بوسه، آغوش و گرفتن دست حذف می‌شود. این شرایط ترانه را نامتعادل می‌کند و هرچه ممیزی بیشتر می‌شود، ترانه‌های زیرزمینی هتاک‌تر و عصبی‌تر می‌شوند.
7 خانم کارگردان سینمای ایران
7 خانم کارگردان سینمای ایران
تعداد کارگردان های زن سینمای ایران در سال های اخیر رشد فراوانی داشته و در مقایسه با بسیاری از کشورها به جایگاه قابل قبولی رسیده.
بهرام رادان، دوباره علی سنتوری میشه؟
بهرام رادان، دوباره علی سنتوری میشه؟
«سنتوری 2» در حالی سر زبان ها افتاده که پیش از این اعلام شده بود مهرجویی قصد دارد یک فیلم طنز بسازد اما گویا موج «سری دوم سازی» به داریوش خان هم رسیده است و «سنتوری 2» در آستانه تولید است.
بازیگر «رنگ خدا» پس از 17 سال
بازیگر «رنگ خدا» پس از 17 سال
«می‌دونی چیه؟ هیچکی منو دوست نداره‌، عزیزم منو دوست نداره‌، اگر چشم داشتم‌ می‌رفتم مدرسه روستا‌، همه بچه‌های روستا اونجا درس می‌خونن‌، غیر من که باید برم مدرسه نابیناها که اونور دنیاست‌، معلمون می‌گه خدا شما نابیناها را بیشتر دوست داره چون نمی‌بینید‌، ولی من گفتم اگر ما رو دوست داشت نابینا نمی‌کرد تا اونو نبینیم،‌ ولی اون گفت خدا دیدنی نیست‌، خدا همه جا هست‌، شما می‌تونید اونو حس کنید‌، شما می‌تونید اونو با دستاتون ببینید‌، حالا من همه جا رو می‌گردم تا دستم به خدا بخوره و همه چیزو بهش بگم حتی هرچی که تو دلم هست.»
مرتضی ممیز اعجوبه طراحی لوگو
مرتضی ممیز اعجوبه طراحی لوگو
مرتضی ممیز پدر گرافیک ایران ، کسی که هر ایرانی بدون شک بارها و بارها لوگوهای طراحی شده او را دیده است. نشان استاندارد ایران، لوگوی شرکت سایپا ، لوگوی شهرداری تهران و اصفهان و آرم شرکت آتش نشانی لوگوهائی است که توسط ایشان طراحی شده و تمام ایرانیان بارها آنها را دیده اند.
فیلم 9 میلیاردی موشها
آمار فروش فیلم سینمایی «شهر موش‌ها 2» به کارگردانی مرضیه برومند از مرز 9 میلیارد تومان گذشت.
در هالیوود چقدر درآمد بدست می آید؟
در هالیوود چقدر درآمد بدست می آید؟
چه کسی ۷۵ میلیون دلار در هالیوود درآمد دارد؟ پردرآمدترین ستاره‌های تلویزیون چه کسانی هستند؟ و کار کردن در مقام مدیر برنامه‌ها چقدر درآمد دارد؟ شما حتی می‌توانید درآمد حیواناتی که در فیلم‌ها و سریال‌ها بازی می‌کنند، بدانید.
سهراب سپهری رکورددار حراج بونامز لندن
سهراب سپهری رکورددار حراج بونامز لندن
حراج آثار هنری خاورمیانه و هند با ارائه ٩٠ اثر از هنرمندان کشورهای مختلف در حراج خانه بونامز لندن برگزار شد و اثرى بدون عنوان از سهراب سپهری با قیمت ١٤٦ هزار و ٥٠٠ پوند، رکورددار كل حراج این دوره شد
رسانه ملی در محاصره پلیس
فریبرز عرب‌نیا و هادی ساعی به تلویزیون نرسیدند
رسانه ملی در محاصره پلیس
به نظر می‌رسد در شرایط کنونی، مضمون و نیز ساختار و حضور بازیگران سر‌شناس از جمله انتخاب‌های مردم برای پربیننده‌ترین مجموعه‌های تلویزیونی بوده است. به هر حال جدا از این نظرسنجی‌ها، معمولا مجموعه‌هایی مورد توجه قرار می‌گیرد که از همه مهم‌تر مضمون آن مجموعه به اتفاقات روز نزدیک‌تر باشد.
انتشار جدیدترین اثر ملیحه سعیدی
قانون ، ساز گوشنواز ایرانی
انتشار جدیدترین اثر ملیحه سعیدی
ملیحه سعیدی، نوازنده قانون در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: آلبوم "استادان قانون" از سوی موسسه فرهنگی هنری ماهور روانه بازار موسیقی شد.
بی‌پولی
بی‌پولی "معمای شاه" را سکته داد؟!
عدم پرداخت حقوق عوامل سریال«معمای شاه» باعث شد تا مهم‌ترین سریال در دست تولید تلویزیون بار دیگر با توقف ناخواسته دیگری روبه‌رو شود.
پیشنهاد ازدواج به مجری در برنامه زنده
پیشنهاد ازدواج به مجری در برنامه زنده
در یک برنامه زنده تلویزیونی، اسپانسر برنامه از مجری خواست تا از شهر آنها همسری برای خود اختیار کند! مجری هم با وجود جا خوردن، آرامش خود را حفظ کرد و گفت که همسر دارد.
10 فیلم تماشائی از کیت وینسلت
10 فیلم تماشائی از کیت وینسلت
کیت وینسلت یکی از بزرگترین بازیگران حال حاضر سینماست. 10 فیلم از بهترین نقش آفرینی های او را با هم مرور می کنیم.
پایان غیبت مهران مدیری در سیما
پایان غیبت مهران مدیری در سیما
آغاز سریال جدید «مدیری» در میان دود اسپند و ریسه‌های رنگی : صبح روز گذشته آخرین ساخته مهران مدیری در حضور مدیران شبکه تهران و جمعی از اصحاب رسانه کلید خورد.
سر «شاهگوش» کم غرامت ندادم!؟
داوود میرباقری در گفت‌وگوی تفصیلی با تسنیم
سر «شاهگوش» کم غرامت ندادم!؟
میرباقری معتقد است هنرمندی که بتواند با مردم و با زبان مردم کار کند و حرف بزند به ایده‌آل رسیده است. او تمرکز روی فرهنگ عامه را فلسفه کار هنری خود می‌داند و می‌گوید: بحث‌های فرهنگ اجتماعی را باید با زبان آبرومند مطرح کرد نه با عصبیت.
نمایش مدرنیته ایرانی با آرایشی غلیظ!
یادداشتی درباره آخرین اثر حمید نعمت‌الله
نمایش مدرنیته ایرانی با آرایشی غلیظ!
اگر «آرایش غلیظ» را اثری درباره «نیست‌انگاری» ایرانی ندانیم، می‌توان آن را نمایشی منسجم در فرم و محتوا از «مدرنیته شلوغ، بی‌منطق، بی‌مبنا و سطحی ایرانی» تلقی کرد!
شهر موشها 2 باز هم رکورد زد.
یکی از تهیه‌کنندگان فیلم «شهر موشها 2» از فروش 6 میلیارد و صدمیلیون تومانی فیلم خبر داد و اینکه پیش‌بینی می‌کند این فیلم تا 12 میلیارد هم فروش داشته باشد.
" آرایش غلیظ " از زبان کارگردان
هادی مقدم‌دوست نویسنده «آرایش غلیظ» در مورد جذابیت‌های این فیلم گفت: بنده و آقای نعمت‌الله تلاش کردیم که یک فیلم با محتوا و سرگرم‌کننده بسازیم.
شهرموشها 2 در فکر دستیابی به رکورد اخراجیها 2
فروش شهر موشها 2 میلیاردی شد.
شهرموشها 2 در فکر دستیابی به رکورد اخراجیها 2
اکران «شهر موش‌ها» یک اتفاق بزرگ را رقم زد و فروش این فیلم یک نقطه عطف محسوب می‌شود. پیش‌بینی می شود فروش فیلم از ۱۲ میلیارد بیشتر شود و قطعا روزهای موفق‌تری در پیش خواهد بود.
همزمان با اکران شهر موشها 2 کشف شد
پیدا شدن شاعر " ک مثل کپل "
یکی از برنامه‌های تلویزیونی محبوب بسیاری از کودکان دهه ۶۰ سریال یا جُنگ «مدرسه موش‌ها» بود که با شعر «ک مثل کُپُل…» آغاز می‌شد. اما کم‌تر کسی می‌داند که شاعر این شعر کودکانه یک روحانی است. این روحانی سال‌هاست تلویزیون را ترک کرده و به کنج خلوت علمی خود رفته و تحصیل و تدریس علوم دینی را در پیش گرفته است. شاعر «ک مثل کپل» حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوالقاسم حسینی ژرفاست.
انتقاد میلانی به رونق «جاست فرند» بین زوج‌ها
همه چیز در باره "آتش بس 2" از زبان کارگردان
انتقاد میلانی به رونق «جاست فرند» بین زوج‌ها
تهمینه میلانی قصد دارد «آتش بس» را تا پنج فیلم ادامه دهد و معتقد است: اسم «آتش بس» پتانسیل آن را دارد که با آن صد قصه می‌توان نوشت و به روابط بیمار اجتماعی خانوادگی و حتی سیاسی، پایان داد.